
Code:
The ad was displayed 3782 times
Basic information
| MANUFACTURER | Sessa Marine |
|---|---|
| YEAR | 2008 |
| FLAG | HR |
Technical data
| LENGTH | 6.45 m |
|---|---|
| WIDTH | 2.48 m |
| DRAFT | 0.90 m |
| WEIGHT | 3000 kg |
| WATER TANK | 40 l |
| FUEL TANK | 180 l |
| CABINS | 1 |
| BERTHS | 2 |
| TOILET | 0 |
Engine data
| ENGINE MANUFACTURER | Yamaha F150 AETL |
|---|---|
| ENGINE POWER | 150 HP |
| DRIVE | Outboard engine |
| MAX. SPEED | 32 kn |
| ENGINE HOURS | 467 h |
| FUEL | Gasoline |
Equipment
Standard equipment:
• compass
• cabin with double bed
• set of pillows
• stern shower
• navigation lights
• bow anchor slider
• automatic bilge pump
• el. panel
• 2 rod holders
• ladders for the sea
• fuel tank
• electric siren
• teak handrails
• pilot and co-pilot seat
• toilet space
Additional equipment:
• hull color ocher
• navigation
• radio with speakers
• fridge
• 12 V socket
• standing seat
• Teak pic-nic table
• stainless steel bimini
• el. anchor winch with anchor and chain
• teak in the cockpit
• set of sponges and covers
Price:
€
Tax paid: YES
4% commission (+ VAT) is not included in the price of the boat
4% commission (+ VAT) is not included in the price of the boat
Contact:
Mob: +385 (0) 91 215 44 86E-mail: kristian@interadria.hr



